Pakowanie podczas przeprowadzki – potrzebne materiały

taśmy poprawione1

Pakowanie to jedno z bardziej pracochłonnych i uciążliwych zajęć. Jeśli podejmujemy decyzję o przeprowadzce musimy podjąć drugą czy zlecamy to profesjonalnej firmie czy pakujemy się sami. Poniżej znajdą Państwo kilka rad w przypadku podjęcia decyzji o wybraniu drugiej opcji.

Poniżej opisujemy materiały, które będą nam potrzebne.

Zaczynamy od tego, w co powinniśmy zaopatrzyć się na samym początku. Są to materiały pakowe, takie jak:  taśmy, worki, pokrowce, folia stretch, folia bąbelkowa, papier pakowy.

Wyżej wymienione rzeczy posłużą nam do:

folia bąbelkowa – służy do zabezpieczenia rzeczy, które podczas transportu narażone są na upadki, uderzenia, zmienne warunki pogodowe. Jest to przezroczysty materiał, dzięki kóremu po zabezpieczeniu rzeczy jesteśmy w stanie rozpoznać jaki to element naszego umeblowania i do jakiego pomieszczenia należy go przenieść. Jest to elastyczny materiał dobrze dopasowujący się do pakowanego obiektu. Folia bąbelkowa może posłużyć nam do zabezpieczenia m.in: mebli, rzeczy szklanych, zastawy, sprzętu RTV, instrumentów typu pianino, fortepian, gitara. Jest to materiał niezbędny przy każdej przeprowadzce.

folia typu stretch – jest to podstawowy artykuł, bez którego nie powinniśmy zaczynać pakowania. Ma szerokie zastosowanie, może służyć jednocześnie jako usztywnienie i zabezpieczenie, np. szafek, regałów, szaf lub innych elementów otwieranych. Jest również dobrym zabezpieczeniem przed zabrudzeniem danej rzeczy. Możemy owinąć nią, np. kanapę, materac, fotele, krzesła, stół.

kartony – najlepiej średniej wielkości, aby ich nie przeciążyć. Służą do spakowania pojedynczych elementów, aby tworzyły całość łatwą do przeniesienia, np. książki, dokumenty, ubrania, elementy kuchenne itp.

pokrowce – zazwyczaj służą do pakowania cenniejszej garderoby, wtedy gdy zależy nam, aby dany materiał się nie pogniótł i nie zabrudził – nie jest to materiał konieczny.

papier pakowy – służy przede wszystkim do zawinięcia szkła, porcelany i rzeczy delikatnych, które wkładamy do kartonu, aby nie uległy zniszczeniu. Jeżeli nie dysponujemy papierem pakowym możemy zastąpić go gazetami, jednak w tym wypadku ryzykujemy że na porcelanie mogą zostać smugi i ślady.

taśmy –  również mają szerokie zastosowanie – jednym z nich jest zabezpieczenie kartonów, aby podczas ich przenoszenia dno kartonu nie pękło. Preferowane taśmy to taśmy akrylowe – wytrzymałe i odporne na przerwania. Oprócz taśmy akrylowej warto zaopatrzyć się w taśmę obandowaną napisem, np. „ostrożnie szkło” szczególnie, gdy do kartonu pakujemy porcelanę lub inne szklane rzeczy.

worki – najlepiej duże, w które możemy zapakować, ubrania, narzuty, koce lub rzeczy, które przy segregowaniu okazały nam się niepotrzebne. W tym wypadku również preferowane są worki z wytrzymałego materiału.

 

Rozplanowanie czynności związanej z pakowaniem znajdziecie Państwo w artykule  „Pakowanie podczas przeprowadzki. Co, gdzie i jak pakujemy?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.