Za co kochamy Warszawę? – DC Przeprowadzki Warszawa
Dziś staramy się spojrzeć na Warszawę z trochę innego punktu niż przeprowadzki. Warszawa to piękne miasto, nasza stolica i tu głównie wykonujemy nasze zlecenia przeprowadzkowe czy transportowe. Przeprowadzki w Warszawie nie należą do najłatwiejszych ze względu na zatłoczone ulice, coraz bardziej gęstą zabudowę, a co za tym idzie w utrudnienia dojazdu do konkretnych miejsc ale nie to będzie dziś głównym tematem naszego artykułu. Tak jak wspomnieliśmy dziś króluje temat Warszawy, jej pięknych miejsc, zabytków i tym czym możemy się poszczycić przed odwiedzającymi nas gośćmi z zagranicy.
Każdy z nas ma swój Central Park!
Patrząc na Warszawę z punktu widzenia pięknych miejsc pełnych zieleni, gdzie możemy wybrać się na spacer i odetchnąć po ciężkim dniu, pierwsze co nasuwa nam się na myśl to Warszawskie Łazienki. Te z całą pewnością możemy nazwać naszym małym Central Parkiem, który zachwyca zawsze, nie ważne ile razy byśmy spacerowali tymi samymi ścieżkami i oglądali te same miejsca. Historia Łazienek Królewskich jest zachwycająca. Były one letnią rezydencją Stanisława Augusta, wybitnego mecenasa i kolekcjonera sztuki ale ich historia zaczyna się już od 1262 roku w momencie kiedy plemiona najeźdźców zniszczyły jazdowski gród książąt mazowieckich. Upamiętnia tą datę usytułowana na skarpie od Al. Ujazdowskich kolumna. Data ta otwiera Historię Łazienek Warszawskich.
Łazienki to przede wszystkim piękna architektura skrupulatnie tworzona i projektowana przez wiele lat głównie przez Stanisława Augusta. Niestety II Wojna Światowa znacznie zniszczyła piękną budowlę Pałacu na Wodzie. Pierwsze odrestaurowane sale Pałacu zostały oddane do użytku publicznego w 1960r. Łazienki to również wspaniałe ogrody, które w zależności od okresów dzielą się na trzy główne: Ogrody królewskie, Romantyczne i Modernistyczne. Ogrody zajmują łącznie 76 hektarów powierzchni. Łazienki sąsiadują z Agrykolą, Ogrodem Botanicznym, Ogrodem Ujazdowskim, które wliczając skarpę wiślaną ciągną się do Zamku Królewskiego tworząc niepowtarzalny krajobraz Warszawy. Takie miejsca sprawiają, że jednocześnie mieszkając w zatłoczonym mieście możemy przez chwilę odetchnąć i przenieść się w inną epokę.
Saski
Park Saski to kolejne miejsce, które kojarzy nam się z odpoczynkiem, spacerami i wspaniała historią i takimi lekturami jak, np. „Lalka” Bolesława Prusa. Przez chwilę możemy zatrzymać się, odetchnąć i przenieść w czasy, gdzie po uliczkach Parku Saskiego jeżdżono karetami, a ludzie przechadzali się w eleganckich strojach debatując na tematy ówczesnej Polski. Ogród ten został założony na przełomie XVII i XVIII w. jako przypałacowy ogród w stylu francuskim. W 1816 roku został przekształcony w park krajobrazowy. Po mimo upływu czasu i wojny, która go zniszczyła po dziś dzień jest miejscem wypoczynku, spacerów, miejscem do biegania, które często odwiedzają Warszawiacy.
Piąta Aleja w Warszawie.
Ulica Nowy Świat to centrum Warszawy, sklepy, restauracje wszystko co pięknie się prezentuje i dobrze smakuje znajdziemy właśnie na tej ulicy. To taka nasza Piąta Aleja gdzie możemy wyskoczyć na ekstrawaganckie zakupy, wypić dobrą kawę ze znajomym i zjeść smaczny obiad. W XVI w. biegł tam trakt Czerski wiodący z Zamku Królewskiego do Ujazdowa.
W 1818 roku zaczęto instalować oświetlenie oraz brukować ulice i wraz z rozwojem miasta Nowy Świat zaczął być postrzegany jako ulica reprezentacyjna, zamieszkiwana przez bogatych kupców, lekarzy, profesorów. Działały tam pierwsze sklepy, zakłady rzemieślnicze, cukiernie, apteka, zakład fryzjerski, zaś w 1869 roku powstała wspaniała i znana do dziś cukiernia Antoniego Blikle i Antoniego Tour. W 1905 roku otworzono pierwszy hotel „SAVOY” zaś po roku 1908 zaczęły jeździć tą ulicą pierwsze tramwaje elektryczne. Obecnie Nowy Świat zajmuje 44 miejsce w rankingu najdroższych ulic Świata zachowując do dziś dnia swój prestiż i elegancję.
Kolor, dźwięk i dusza Warszawy.
Kolorowe kamienice, stara kostka brukowa, dźwięk organów dobiegający z pięknych kościołów czyli Stare Miasto – dusza Warszawy, miejsce, którego żaden turysta nie ominie i żaden Warszawiak się nie powstydzi. Kochamy Warszawską starówkę, spędzamy tam czas, zabieramy tam dzieci na lody i gofry. Możemy podziwiać piękną architekturę, Zamek Królewski, czy przechadzać się pięknie oświetlonymi małymi uroczymi uliczkami. Chadzamy tam na niedzielne obiady czy na spotkania ze znajomymi. Starówka to miejsce kultury i sztuki, to piękno które nie mija mimo upływu czasu i które nam się nie nudzi mimo wielokrotnych wizyt.
Dlatego kochajmy Warszawę, bo jest jak nasz Mały New York z naszym pięknym Central Parkiem pod postacią Warszawskich Łazienek czy naszą Piątą Aleją w postaci Ulicy Nowy Świat. Kochamy tu mieszkać, żyć i się przeprowadzać mimo codziennych korków, nieustającego pędu czy zatłoczonych ulic piękno tego miasta jest niepodważalne, a jego historia zachwycająca.
Kolejne artykuły o naszej pięknej stolicy wkrótce.
Polecają Artykuł Dc Przeprowadzki Warszawa
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.