Poradnik przeprowadzkowy

Przeprowadzka jest szczególnym okresem, który zwykle wiąże się dużą ilością stresu i mnogością czynności do wykonania. Aby ułatwić ten czas przygotowaliśmy specjalny poradnik przeprowadzkowy, który mamy nadzieję pomoże Państwu jak najlepiej przygotować się do przeprowadzki.

Organizacja przeprowadzki we własnym zakresie oprócz poświęcenia dużej ilości czasu i zaangażowania wymaga również odpowiedniego samochodu i specjalnych materiałów (kartonów do pakowania, folii, taśm, itp.). Nie zawsze są one łatwo dostępne, dlatego polecamy powierzyć to zadanie specjalistom. Dysponują oni doświadczeniem, sprzętem i konieczną wiedzą.

Co na początku?

Przeprowadzka jest świetną okazją do zrobienia porządków. Prawdopodobnie nie wszystkie rzeczy będą Państwo chcieli zabrać ze sobą do nowego domu. Zalecamy na wstępnym etapie selekcję rzeczy i dokumentów, pogrupowanie ich i w ten sposób przygotowanie do pakowania.

Kolejny krok – pakowanie

Podczas pakowania należy przyjąć zasadę, że te same grupy rzeczy pakuje się razem, a inne osobno. Przykładowo nie należy mieszać szkła z produktami spożywczymi, ubraniami, książkami czy porcelaną. Dodatkowo, warto pamiętać, aby w kartonach umieszczać rzeczy czyste, tak aby w nowym miejscu móc je od razu wystawić gotowe do użycia. Wszystkie te rzeczy powinny być zapakowane w osobne kartony.

Szkło

Istotne jest również to, aby łatwo tłukące się przedmioty owinąć w papier pakowy lub folię „bąbelkową”. Dzięki temu znacząco minimalizuje się szansa na uszkodzenie któregokolwiek z przedmiotów. Proszę również pamiętać, że duża ilość rzeczy szklanych może być bardzo ciężka – karton przeprowadzkowy nie powinien przekraczać 25 kg.

Książki

Bardzo często zdarza się, że klienci, aby zapakować jak najwięcej książek pakują je w bardzo duże kartony. Bywa to złudne, ponieważ kartony stają się bardzo ciężkie i tym samym trudne do przenoszenia, mogą również nie wytrzymać tak dużych obciążeń i następuje ryzyko, że zarwie się dno. Dlatego zalecamy aby książki pakować w średniej wielkości kartony.

Sprzęty elektroniczne

Wszystkie sprzęty tego typu należy pakować z bardzo dużą uważnością. Na zabezpieczenie ich powinno się przeznaczyć trochę więcej czasu ze względu na ich delikatność i wartość. Radzimy aby wszystkie kable zwinąć staranie i spiąć, sprzętów nie odwracać, przenosić w pozycjach, w których docelowo stoją.

Uwagi techniczne

Każdy karton powinien być odpowiednio opisany, my polecamy schemat pomieszczenie – przedmioty, np. salon – poduszki, kuchnia – szklanki. To co jest istotne to aby nie mieszać w kartonach przedmiotów z różnych pomieszczeń. Dzięki temu, już w nowym miejscu dużo łatwiej się zorientować co jest gdzie. Kolejną pomocną rzeczą jest zrobienie tzw. spisu inwentarza z podziałem na pomieszczenia, np. sypialnia – 6 kartonów, kuchnia – 3 kartony, itp. Przyspiesza to znacznie i ułatwia proces rozpakowywania.

Najważniejsze dokumenty i klucze radzimy umieścić w torbie, którą będą Państwo mieli przy sobie podczas całej przeprowadzki. Dzięki temu zyskuje się pewność, że nigdzie się nie zawieruszą.

Transport i rozładunek – jesteśmy już prawie na finiszu!

Jest to końcowy etap przeprowadzki – w tym dniu wszystkie zapakowane wcześniej przedmioty, sprzęty RTV, AGD, meble i pozostałe są przenoszone przez naszą firmę do samochodu, następnie przewożone i wypakowywane w miejscu docelowym. Przenoszenie i transport bardzo wartościowych przedmiotów, takich jak sejfy, fortepiany itp. wymaga profesjonalnej obsługi i specjalistycznego sprzętu.

O transporcie pianin i fortepianów przeczytasz tutaj – czytaj

Comments are closed