Transport pianin i fortepianów Warszawa

Transport pianin i fortepianów Warszawa

 

Sporo pisaliśmy już o transporcie pianin i o samej specyfice tego instrumentu. Ponieważ nie zajmujemy się tylko transportem pianin, ale również innych instrumentów muzycznych postanowiliśmy dziś napisać o transporcie nieco większych gabarytowo fortepianów.

Ze względu na dużo większy rozmiar transport fortepianów wymaga o wiele większych umiejętności, solidnego zabezpieczenia i przede wszystkim manewrowania instrumentem podczas jego przenoszenia. Miejsce, z którego przenoszony jest fortepian jest bardzo ważne. Może wpływać często na stopień trudności jaki napotykamy przy przenoszeniu tego urządzenia. Wielu klientów ma fortepiany w swoich domach, gdzie napotykamy na takie przeszkody jak wnoszenie po wąskich schodach na piętro, poręcze uniemożliwiające manewrowanie instrumentem, mało miejsca między ścianami itd.

Niekiedy przenosimy fortepiany z apartamentowców. Tu z kolei możemy mieć problem, gdyż instrument nie mieści się do windy. Wówczas trzeba go znosić lub wnosić kilka pięter w górę lub w dół po wąskich klatkach. Mamy również zlecenia ze szkół muzycznych lub salonów muzycznych, w których instrumenty postawione są jeden obok drugiego i należy bardzo delikatnie i z wielką starannością wynieść instrument i zawieźć do klienta. Oczywiście do tego dochodzi również dokładne zabezpieczenie fortepianu i transport przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Jak wiemy, oprócz powyższego mamy do czynienia z różnymi rodzajami fortepianów, o różnej wielkości i budowie co ma bardzo duży wpływ na wagę przenoszonego instrumentu. Biorąc powyższe pod uwagę możemy wymienić następujące rodzaje fortepianów:
– fortepian gabinetowy – jego długość to od 140 cm do 180 cm
– fortepian salonowy – jego długość to od 180 cm do 210 cm
– fortepian półkoncertowy – jego długość to od 210 do 240 cm
– fortepian koncertowy – jego długość to od 240 cm do nawet 3m, przeważnie tego typu instrumenty
mają ok. 280 cm długości.

Od długości fortepianu zależy m.in. jego waga i ilość potrzebnych osób do jego przenoszenia.
Analogicznie im większy instrument tym więcej siły potrzeba aby go przetransportować w wyznaczone przez klienta miejsce. Ceny transportu fortepianów ustalane są indywidualnie w zależności od trudności zlecenia i ilości potrzebnych osób do jego wykonania. Ceny te zaczynają się od 450 zł przy najmniejszym fortepianie gabinetowym z poziomu zero na poziom zero. Przy wnoszeniu i znoszenia instrumentu po schodach należy doliczyć dodatkowe koszty.

Transport pianin i fortepianów Warszawa

to usługa z której mogą Państwo skorzystać i obejmuje ona transport na terenie wszystkich dzielnic Warszawy i okolic. Jeśli instrument jest transportowany do innego miasta do ceny należy doliczyć dodatkowy koszt zależny od odległości danego miejsca od stolicy.
W celu uzyskania więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Poniżej znajdą Państwo zdjęcia z realizacji zlecenia dotyczącego transportu fortepianu

 transport pianintransport fortepianów
przewóz pianin i fortepianów przewóz fortepianów  forteppiany transport warszawapianina transport warszawa

Bookmark the permalink.

Comments are closed